Пародонтологічна карта. Що це таке?

30.12.2021

Лікування пацієнтів із захворюваннями пародонту (навколозубних тканин) в обов'язковому порядку починається з діагностики. Без обстеження не вдасться точно оцінити стан пародонту та визначити оптимальну стратегію лікування. Діагностика необхідна і з метою оцінки динаміки змін.

У клініці "Дент Арт" стоматолог-пародонтолог особливу увагу приділяє основним діагностичним процедурам. Також у нас обов'язково складається пародонтологічна карта (або карта пародонтологічного обстеження). Давайте розбиратися, що це за документ і навіщо він потрібний.

Що таке пародонтологічна карта?

Карта пародонтологічного хворого - це документ, де фіксуються всі відомості про стан пародонту та здоров'я ротової порожнини пацієнта нашої клініки. Якщо раніше для цих цілей використовувалися переважно паперові носії (велася амбулаторна карта), то зараз перевага надається більш зручному електронному формату. Не потрібні зайві папірці, немає ризику втрати даних, а відомості про проведену діагностику можуть навіть вноситися автоматично.

Пародонтологічна карта містить інформацію про всі візити пацієнта до стоматолога-пародонтолога, відомості про огляди, проведені інструментальні обстеження (як правило, у вигляді табличних даних), а також позначки лікаря про призначене лікування. Цифровий варіант карти пародонтологічного хворого зберігається в медичній базі клініки, а паперові копії можуть бути роздруковані та видані на руки пацієнту.

Карта пародонтологического больного в стоматологии. Преимущества ее применения для врача-стоматолога и пациента.

Навіщо потрібна пародонтологічна карта?

Лікар (стоматолог-пародонтолог) може структурувати та систематизувати всі дані про свого пацієнта, швидко освіжити в пам'яті інформацію про стан пародонту, проведені раніше обстеження, призначене лікування.

Оскільки діагностика призначається не тільки для постановки діагнозу, але й оцінки ефективності терапії, пародонтологічна карта допомагає фахівцю відслідковувати динаміку хвороби: її згасання чи прогресування, припустити причини її виникнення тощо.

Для пацієнта карта пародонтологічного обстеження – це інформація про історію хвороби, підтвердження повноти обсягу та якості наданих стоматологічних послуг. Крім того, це простий, зрозумілий і наочний спосіб виявлення проблем з пародонтом. Додаткова мотивація для лікування.

Так, при пародонтиті найчастіше болючі відчуття відсутні, що може створювати помилкову думку про відсутність проблем. А ось пародонтологічна карта демонструє проблемні місця, у тому числі зуби із патологічними пародонтальними кишенями. Дотримуючись плану лікування та повторюючи діагностичні процедури (рентген), пацієнт за пародонтологічною картою може бачити те, як поліпшується стан пародонту і т.д.

Які відомості містить пародонтологічна карта хворого?

Пародонтологічна карта поєднує в собі всю інформацію, отриману в ході рентгенологічних досліджень, вимірів зубоясенних кишень та іншої діагностики. Тут є такі дані:

  • глибина зубоясенних кишень;
  • наявність запальних процесів;
  • рухливість зубів та її вираженість;
  • кровоточивість та виділення гною;
  • загальний стан пародонту;
  • стан кісткових тканин тощо.
Автор статті:
Пародонтолог

Детальніше про послуги