Складання пародонтальної карти

Своєчасна діагностика хвороб пародонту (тканин, що оточують зуб) є запорукою успішного лікування. Тому саме з оцінки поточного стану пародонту ми в клініці «Дент Арт» у Києві й розпочинаємо роботу з нашими пацієнтами.

Наш стоматолог-пародонтолог не лише проведе первинний огляд, а й призначить необхідну діагностику, включаючи КТ-обстеження. Також може бути складена пародонтальна карта (вона ж карта пародонтологічного хворого), яка допоможе визначити тактику лікування та потім оцінювати динаміку його ефективності. Записуйтесь на прийом до спеціалістів прямо зараз на сайті або у телефонному режимі.

Пародонтальна карта: що це та які дані містить?

Фактично це медичний документ, який містить вичерпну інформацію про стан тканин пародонта пацієнта. Якщо раніше карта пародонтологічного хворого велася переважно у паперовому вигляді, то зараз це вже цифровий документ, який автоматично створюється у спеціальному програмному забезпеченні на комп'ютері. Результати проведеної діагностики заносяться прямо в програму та її базу, що виключає ймовірність будь-яких помилок та прискорює процес інтерпретації отриманих діагностичних даних.

Складання пародонтальної карти в DentArt

Пародонтальна карта містить наступну потрібну стоматологу-пародонтологу інформацію:

 1. Загальний вердикт щодо поточного стану здоров'я тканин пародонту, включаючи діагноз (здоровий, є осередки гінгівіту або можна говорити про певний рівень тяжкості пародонтиту).
 2. Конкретні діагностичні дані щодо кожного окремого зуба, а саме відомості про:
  • наявність зубного нальоту;
  • глибину зубоясенних кишень;
  • наявність кровоточивості ясен і/або виділень гною;
  • рухливість зубів та ступінь її виразності;
  • стан кісткових тканин тощо.
Вартість послуг
 • Первинний прийом пародонтолога450 грн
 • Складання пародонтальної карти550 грн

Навіщо потрібна карта пародонтологічного хворого?

Завдяки цьому документу вся інформація про стан пародонту зручно структурується та систематизується. Відповідно, наш стоматолог-пародонтолог може майже моментально освіжити дані про пародонтологічні хвороби конкретного пацієнта, проведені раніше обстеження та призначене лікування.

Також лікареві пародонтальна карта допомагає при складанні індивідуального плану лікування та прогнозу для кожного конкретного зуба. Ще за допомогою цього документа зручно спостерігати за станом пародонта конкретного пацієнта в динаміці, оскільки сюди заносяться всі результати обстежень: як вперше виконані, так і повторні. Динаміка змін дозволяє оцінити ефективність лікування, виявити нову хвилю прогресування патології або підтвердити її згасання (ремісію).

Пародонтальна карта корисна і для пацієнта. Вона є наочним і досить простим способом демонстрації наявних проблем з тканинами пародонту. Карта пародонтологічного хворого здатна мотивувати дотримання рекомендацій щодо лікування. Сам собою пародонтит не викликає хворобливих відчуттів, але це не означає, що проблеми немає. Пародонтальна карта чітко демонструє наявні проблемні місця, показує, як змінилася величина пародонтальних кишень з початку терапії, що переконує продовжувати лікування.

Бажаєте дізнатися більше про пародонтальну карту? Записуйтесь на прийом до наших пародонтологів просто зараз!

Стоматологи-пародонтологи

Білько Яна Романівна
Білько Яна Романівна
Пародонтолог
Пануріна Катерина Дмитрівна
Пануріна Катерина Дмитрівна
Пародонтолог, Терапевт, Ендодонтист

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання