Різновиди та вартість керамічних брекетів

14.06.2022

Для виправлення неправильного прикусу використовують різні брекет-системи. Їх вибір сьогодні справді великий. Чимало пацієнтів надають перевагу керамічним брекетам. У цій статті лікар-ортодонт пояснить, чим зумовлений такий вибір та які переваги апаратів із кераміки.

Керамічні брекети: особливості та переваги

Головна фішка цих ортодонтичних конструкцій полягає в тому, що самі брекети тут виготовлені з напівпрозорої кераміки. Вони за кольором зливаються з зубною емаллю, тому менш помітні оточуючим і відчутно естетичніші.

Крім того, брекети з кераміки мають такі переваги:

  • вони більш гладкі та менші за розміром, що підвищує комфорт під час носіння;
  • процес адаптації, зазвичай, займає менше часу;
  • кераміка не має бліків на сонці та не спотворює фото, які робить лікар-ортодонт під час лікування для контролю корекції прикусу.

Чим відрізняються керамічні брекети від звичайних?

Конструктивно брекет-системи з кераміки та металу досить схожі, адже мають такі ж компоненти. Принципова відмінність одна — матеріал самих брекетів — пластинок, які фіксуються на поверхні кожного зуба.

Брекети з кераміки більш естетичні, компактні та комфортні. Металеві більш помітні на зубах, злегка виграють у плані міцності (надійності). Ще одна відмінність між ними — ціна керамічних брекетів вища, ніж металевих.

Керамічні апарати бувають лігатурними та самолігуючими. В перших для фіксації дуги до брекетів використовуються спеціальні сполучні елементи — лігатури. Їх треба часто змінювати, щоб забезпечити ефективне ортодонтичне лікування.

Самолігуючі або безлігатурні керамічні брекети лігатур не мають. Їх замінює паз із клямками, в якому й фіксується дуга. Ці апарати ще естетичніші, швидше усувають дефекти прикусу, рідше змушують відвідувати лікаря. Але ціна безлігатурних керамічних брекетів вища, ніж лігатурних.

Як працюють керамічні брекети?

Принцип дії брекет-системи не залежить від матеріалів виготовлення. Основний коригуючий вплив на зубний ряд і окремі зуби здійснює дуга. Такий тиск на зубні одиниці змушує їх зміщуватись у потрібному напрямку. Таким чином повільно, але правильно, прикус нормалізується, тобто зуби приймають фізіологічно правильне положення.

Скільки носити керамічні брекети?

Це питання, яке найбільше цікавить кожного пацієнта, який прийшов на прийом до лікаря-ортодонта. Але те, керамічні брекет-системи чи металеві, прямо не впливає на термін лікування. Головний фактор у цьому питанні — це складність патології прикусу конкретного пацієнта.

Зазвичай брекети з кераміки носять від 1.5 до 3 років. Точний термін лікування визначається в індивідуальному порядку. Навіть якщо патологія прикусу у двох людей однакова, то все одно в одного з них зубний ряд може піддаватись ортодонтичному лікуванню краще та швидше, а в іншого — повільніше.

Єдина відмінність кераміки від металу в тому, що цей матеріал менш міцний. Відповідно, заміна пошкоджених елементів керамічних брекетів на практиці потрібна частіше, ніж у випадку з металевими апаратами. І такі поломки можуть трохи збільшити загальний період лікування.

Як доглядати за керамічними брекетами?

Під час носіння брекетів вимоги до домашньої гігієни ротової порожнини підвищуються. Домашнє чищення має бути більш ретельним, адже частинки їжі легко застряють між ортодонтичною конструкцією та зубами, а це сприятливе середовище для бактерій. Саме тому рекомендується чистити керамічні брекет-системи та зуби за допомогою спеціальних V-подібних щіток.

Інші рекомендації щодо догляду за брекетами з кераміки такі:

  • відмова або мінімізація твердої їжі у раціоні харчування. Вона може пошкодити кераміку;
  • обмеження їжі з барвниками у складі;
  • чищення зубів після кожної трапези;
  • регулярне застосування нитки та/або іригатора для видалення залишків їжі та нальоту з важкодоступних місць ротової порожнини.

Детальніше про послуги