Роль мікроскопа в лікуванні зубів

22.04.2021

У сучасній стоматології лікування зубів під мікроскопом перетворилося в стандарт, якого варто дотримуватися всім практикуючим клінікам. Якісна дентальна оптика, що забезпечує багаторазове збільшення, дозволяє добитися максимальної точності виконуваних маніпуляцій, а значить і очікуваних бездоганних результатів.

Лікування зубів під мікроскопом в нашій клініці "Дент Арт" проводиться в різних ситуаціях. Обов'язково застосовується збільшення при ендодонтії (лікування каналів). Додаткові переваги оптика дає при терапії, ортопедії, хірургії, гігієнічних процедурах. Роль дентальної оптики тільки зростає, як і сфера її застосування в різних напрямках стоматології.

Що дає лікування зубів під мікроскопом?

Оптика дозволяє багаторазово збільшити ту область, де стоматологу необхідно виконувати ті чи інші маніпуляції. Покращений огляд забезпечує лікарю і його пацієнту такі переваги:

  1. Максимум точності. В ході лікування зубів під мікроскопом є можливість видалити виключно пошкоджені (наприклад, уражені карієсом) тканини зуба, а всі здорові - залишити незачепленими. Як наслідок, пошкоджень буде менше, а значить ефект від терапії виявиться вище, зуб збережеться на більш тривалий термін.
  2. Скорочення тривалості процедури. Лікування зубів під мікроскопом дає стоматологу хорошу видимість. При таких сприятливих умовах він відразу швидше виконує необхідні маніпуляції, а багато процедур може зробити за одне відвідування, тоді як раніше в подібних випадках потрібно було мінімум два візити.
  3. Зниження ризиків. Висока точність і філігранність дій лікаря, які забезпечує лікування зубів під мікроскопом, відчутно скорочує вірогідність ускладнень і / або вторинних запальних процесів.

Збільшення при лікуванні зубних каналів

Ендодонтичне лікування зубів під мікроскопом - це вже норма. Дентальная оптика при роботі з кореневими каналами просто незамінна. За допомогою збільшення лікар швидко виконає необхідні маніпуляції в самих звивистих і глибоких каналах, правильно оцінить їх стан, видалить всі уражені ділянки, виключивши тим самим ризики утворення кіст.

Ще лікування зубів під мікроскопом в ендодонтії дозволяє виявити неконтрастний пломбувальний матеріал і залишки старих пломб, витягти чужорідні тіла (зламаний інструмент) з кореневих каналів. Все це допоможе уникнути ускладнень і повторних звернень до спеціалістів.

Лікування зубів під мікроскопом в інших напрямках

Збільшення затребуване не тільки при лікуванні зубних каналів (і їх переліковуванні). Використовують дентальні мікроскопи і для інших цілей, в тому числі для:

  • якісної і точної діагностики різних стоматологічних захворювань;
  • пломбування каріозних порожнин. Це дозволить повністю очистити всі некротизовані тканини, при цьому максимально зберігаючи здорові, не уражені карієсом;
  • гігієнічних процедур. Тут збільшення виключить мікро травмування ясен, а також допоможе підтвердити або спростувати наявність карієсу, глибоко розташованого підясенного каменю, а вже відштовхуючись від цього лікар визначить оптимальний рівень втручання в рамках профгігієни;
  • точної герметизації фісур. Збільшення не буде зайвим при наявності сильно звивистих, вузьких і глибоких борозенок на жувальних зубах, точно оцінити стан яких неозброєним оком практично неможливо;
  • виконання ювелірної реставрації зубів і проведення якісного ортопедичного лікування;
  • виконання полірування пломбувального матеріалу або поверхні зубів. Ця процедура важлива не тільки з естетичних міркувань, але і в аспекті забезпечення довговічності поставленої пломби;
  • виконання малоінвазивних операцій з м'якими тканинами. В даному випадку лікування зубів під мікроскопом дозволить зробити тонкий шов, що прискорить загоєння і скоротить період відновлення пацієнта після маніпуляцій.
Автор статті:
Пародонтолог, Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги