Тимчасова коронка. Що важливо знати?

14.01.2022

Тимчасові коронки часто застосовуються при імплантації та протезуванні, тобто коли виконується процедура реставрації або відновлення зуба. Їх можуть встановити пацієнту, поки у зуботехнічній лабораторії виготовляється постійна коронка або інший протез. Також поставити тимчасову коронку можуть при двоетапній імплантації, коли штучний корінь щойно вживлений.

Стоматологи нашої клініки «Дент Арт» розкажуть, які функції виконують тимчасові коронки, які показання для їх використання та що можна/не можна робити після встановлення.

Навіщо потрібні тимчасові коронки?

Для більшості пацієнтів основною функцією цих конструкцій є естетична, тобто збереження цілісності зубного ряду та гарної посмішки у процесі реставрації чи відновлення зуба. Але це не основне завдання тимчасових коронок, тому лікарі можуть рекомендувати їх навіть для далеких жувальних зубів, які не впливають на естетику. А все тому, що тимчасовий протез потрібен насамперед для захисної функції. Він оберігає навколозубні тканини або лунку зуба від різних негативних впливів та стоматологічних захворювань.

Поставити тимчасову коронку також може бути необхідно для:

  • попередження зміщення зубів;
  • адаптації пацієнта до протезу;
  • забезпечення рівномірного розподілу жувальних навантажень;
  • профілактики пульпіту та атрофії зубних тканин;
  • збереження контуру ясен;
  • запобігання утворенню інфекції та запальних процесів.

Коли встановлюють тимчасові коронки?

Головними причинами їх використання є майбутня реставрація протезами чи відновлення цілісності зубного ряду за допомогою імплантації. Так, найчастіше тимчасові коронки потрібні на той період, протягом якого виготовлятиметься постійна коронка або мостоподібний протез, або поки не завершиться процес приживлення імплантата (при двоетапній імплантації).

Матеріали виготовлення тимчасових коронок

Основною вимогою до таких конструкцій вважається легкість зняття без ризику травмування зуба. При цьому володіти високою міцністю тимчасові коронки не зобов’язані, адже в більшості випадків використовуються лише кілька тижнів. Тому роблять їх із пластмаси, акрилу або композитних матеріалів.

Вам поставили коронки: що треба знати?

Після встановлення цих конструкцій вас кілька днів може турбувати дискомфорт при кусанні або виникати підвищена чутливість зуба з коронкою (або того, що знаходиться на протилежній щелепі від нього). Це вважається нормою. Проте якщо тимчасова коронка стала рухливою, то потрібно терміново звертатися до нашого ортопеда.

Встановленій на певний час коронці потрібен належний догляд, включаючи чищення двічі на день та видалення залишків їжі з міжзубних проміжків.

Не рекомендується протягом усього періоду використання тимчасових коронок використовувати жувальні гумки, їсти іриски та особливо тверду їжу, наприклад горіхи.

Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги