Навіщо ставити тимчасову коронку на імплант?

05.08.2021

Імплантація зубів передбачає установку тимчасових коронок на імплантований титановий штифт (штучний корінь). Цим дана процедура нагадує звичайне протезування, а у пацієнтів так чи інакше з'являються додаткові питання.

Головне з них — навіщо ставити тимчасові коронки на імпланти? Адже вважається, що такий варіант відновлення втрачених зубів — найбільш надійний і функціональний. Давайте розбиратися разом з фахівцями нашої клініки «Дент Арт».

Імплантація зубів і її етапи

Класична (двоетапна) процедура імплантації потребує чимало часу. Від установки імпланта в кістку щелепи до фіксації постійної коронки може піти від 2 до 6 місяців. Ось основні етапи такої процедури:

 • вживлення штучного кореня, тобто імплантату, який в більшості випадків є штифтом з титану. Після цього потрібна пауза на приживлення від 2 до 5 місяців;
 • потім необхідна установка формувача ясен. У деяких випадках формувач встановлюють одночасно з імплантом;
 • через 2 тижні встановлюється тимчасова коронка, яка фіксується на тимчасовий абатмент — з'єднувальний елемент між імплантатом і майбутньою коронкою;
 • ще через 1-2 місяці здійснюється заміна тимчасових коронок на постійні.

Детальніше про те, як виконується імплантація зубів в Києві і які її етапи, ви можете почитати в нашому окремому матеріалі “Етапи імплантації зубів”

Навіщо ставити тимчасові коронки на імпланти?

Тимчасові коронки на імпланти потрібні для того, щоб протягом 2-6 місяців, що проходять після імплантації штучного кореня, людина не відчувала естетичного дискомфорту. Тимчасовий протез відновить нормальну лінію посмішки, що особливо актуально при імплантації передніх зубів.

Тимчасові коронки на імпланти виконують не тільки естетичну функцію. До інших їх завдань належать наступні:

 • формування правильного контуру ясен, який буде точно повторювати природний вигляд і не дозволить їжі та мікробам проникати під постійну коронку. У деяких випадках формувач встановлюють одночасно з імплантом;
 • запобігання небажаним змінам прикусу через зсув рідних зубів;
 • правильний розподіл жувальних навантажень на зубний ряд;
 • збереження нормальної дикції.

Коли рекомендовані тимчасові коронки на імпланти?

З огляду на важливість і значимість застосування тимчасових коронок після імплантації, вони рекомендовані в усіх клінічних випадках.

Винятком може стати ситуація, коли у пацієнта правильний прикус і мова йде про встановлення одиничної тимчасової коронки в бічному відділі щелепи з метою економії коштів пацієнта.

З чого роблять тимчасові коронки на імпланти та як за ними доглядати?

Тимчасові коронки виготовляють у лабораторії зі спеціального полімерного матеріалу.

Щоб тимчасові коронки виконували всі покладені на них функції, важливо правильно доглядати за ними. Основні рекомендації щодо догляду такі:

 • дбайливе поводження, в тому числі захист від твердої їжі;
 • акуратна чистка зубів і використання зубної нитки;
 • оперативне звернення в нашу клініку «Дент Арт», якщо тимчасова коронка все ж пошкодилася.
Автор статті:
Хірург-імплантолог

Детальніше про послуги