Навіщо ставлять тимчасову пломбу на зуб?

31.08.2021

Запущений карієс вилікувати за одне відвідування стоматологічного кабінету часто неможливо. Додатковий час необхідний для того, щоб зрозуміти, чи вражений зубний нерв і чи потрібно його видаляти. Відповідно, під час першого візиту стоматолог нерідко ставить тимчасову пломбу, а вже на повторному сеансі визначає подальші дії.

Про те, для чого ж потрібна тимчасова пломба, скільки її носити та як правильно ставити, ми розповімо в цьому матеріалі.

Чому потрібна тимчасова пломба при лікуванні?

Тимчасова пломба при лікуванні глибокого карієсу необхідна перш за все для захисту оброблених лікарем тканин від негативного впливу слини та / або хвороботворних бактерій.

Є ще кілька причин, чому потрібна тимчасова пломба при лікуванні, а саме:

  1. Для поетапного лікування. При складних стоматологічних маніпуляціях, у тому числі при пломбуванні каналів, ліквідації кіст тощо, рекомендується розбивати терапію на кілька етапів. Стоматолог закладає ліки та ставить тимчасові пломби.
  2. При підготовці до протезування. Навіть при серйозному руйнуванні зуба, якщо корінь залишається цілим, то відновити його можна за допомогою кульшової вкладки і коронки. Але в такому випадку вкрай важливо якісно полікувати канали. В цьому випадку тимчасові пломби також є важливим проміжним етапом комплексного лікування.

З чого зроблені та на який термін ставляться тимчасові пломби?

Найчастіше в клініці «Дент Арт» ми застосовуємо полімерні склади. Така тимчасова пломба при лікуванні глибокого карієсу забезпечує наступні переваги:

  • безпечна та не викликає алергічних реакцій;
  • дає відмінне зчеплення з тканинами та справно виконує свою роль протягом необхідного терміну використання;
  • проста як в установці, так і в наступному видаленні.

Крім власне полімерної пломби, найчастіше використовуються антисептичні засоби й інші лікарські препарати.

Період носіння тимчасових пломб залежить від конкретного діагнозу. Найчастіше це період від кількох днів до 2-3 тижнів. Більш значні терміни (аж до півроку) можливі при кореневих кістах. У будь-якому випадку потрібно розуміти, що така пломба не призначена для інтенсивних жувальних навантажень, тобто від в'язкої та / або особливо твердої їжі її краще оберігати.

Якщо після установки тимчасової пломби ви відчуваєте дискомфорт або біль, матеріал кришиться або вся конструкція випала, то потрібно відразу ж звертатися до наших стоматологів.

Як ставлять тимчасові пломби?

При стоматологічному лікуванні процедурі установки тимчасової пломби передують такі етапи:

  • попередня діагностика з виконанням знімка;
  • очищення зуба від пошкоджених карієсом тканин. Зазвичай використовується механічний спосіб із застосуванням стоматологічного лазера;
  • промивка тканин для видалення інфекції;
  • закладка ліків з метою зняття запалення, нарощування дентину або для виконання інших завдань.

Після цього на ізольовану від інфекції та слини порожнину зуба встановлюється пломба. Щоб полімерний матеріал повністю застив, кілька годин після процедури пацієнту рекомендується не приймати їжу.

Автор статті:
Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги