Абатменти

05.07.2021

Абатменти застосовуються при імплантації зубів. Вони являють собою з'єднувальний елемент між імплантованим штучним коренем і протезом (коронкою). Фактично, він замінює шийку зуба, допомагаючи зафіксувати всю конструкцію та правильно розподілити жувальні навантаження. У нашій клініці «Дент Арт» установка абатмента на імплантат є невід'ємним етапом процесу відновлення зубного ряду.

Навіщо встановлюється абатмент на імплантат?

Цей елемент виступає проміжною сполучною ланкою між імплантованим титановим стержнем і коронкою. Кріплення абатмента на імплантат потрібне з наступних причин:

 • сам імплантат замінює корінь зуба, тоді як абатмент — його шийку;
 • він служить опорою для м'яких зубних тканин, позитивно впливає на естетику ясен;
 • допомагає формувати коректні контури ясен, а це вкрай важливо для зони посмішки;
 • не дозволяє їжі та / або пломбувальному матеріалу потрапити під ясна;
 • підвищує механічну міцність імплантаційної системи в цілому;
 • сприяє передачі правильних жувальних навантажень на зуб.

Які абатменти сьогодні використовуються?

Для імплантації застосовуються різні абатменти. Відповідно, й класифікуються вони за різними ознаками:

 • За періодом використання виділяють постійні та тимчасові. Установка абатмента останнього виду практикується при пробному протезуванні для поступового навантаження щелепи.
 • За формою конструкції ділять на кулясті та кутові абатменти. Перші вважаються більш простими, а другі — потрібні при вживленні імплантату в глибокі кісткові шари. Відповідно, в такій ситуації протез потрібно розташувати під кутом від 15 до 45 градусів.
 • За застосовуваними матеріалами виділяють чотири основні різновиди абатментів:
  титанові — найбільш довговічні, але не ідеальні в плані естетики;
  цирконієві — оптимальний вибір в аспекті краси та надійності;
  гібридні — складаються з двох матеріалів. Наприклад, використовується надійний титан разом з естетичним цирконієм.

Ще виділяють стандартний і індивідуальний абатменти. Про них варто сказати окремо.

Стандартний чи індивідуальний абатмент: що використовувати й коли?

Провідні виробники систем імплантації пропонують великий асортимент стандартних виробів. Вони відрізняються за розмірами та висотою, кутами нахилу. Їх застосовують для імплантації в простих, типових клінічних ситуаціях. Стандартні абатменти доступні за ціною, часто простіші в установці. Але вони не враховують усіх індивідуальних особливостей конкретного пацієнта, тому сфера їх застосування обмежена.

Індивідуальний абатмент виготовляється за зліпком щелепи, зробленим після вживлення імплантату. Таким чином можна врахувати всі індивідуальні особливості будови м'яких тканин конкретного пацієнта. Ці вироби забезпечать міцну фіксацію коронки (протеза), ідеально враховують анатомічні особливості зубощелепної системи пацієнта. Використовують індивідуальні конструкції в складних і нестандартних клінічних ситуаціях.

Як відбувається установка абатмента на імплантат?

Процес фіксації цієї конструкції є важливим етапом імплантації. Але для наших досвідчених хірургів-імплантологів він досить простий. Виділяють два основні способи установки абатмента на імплантат:

 • Гвинтовий. В даному випадку застосовується спеціальний гвинт, який фіксується як в імплантаті, так і в коронці. За рахунок вкручування забезпечується якісна фіксація, до того ж у подальшому можливе легке зняття та заміна протеза.
 • Цементний. Такий спосіб застосовується для зубів зони посмішки, тобто в тих областях, де є підвищені вимоги до естетики. У цьому випадку застосовується спеціальний цемент. Цементна фіксація також надійна, але вимагає ретельного видалення надлишків цементу. Подальша заміна протеза складніша, ніж при гвинтовому методі.
Автор статті:
Хірург-імплантолог

Детальніше про послуги