Етапи професійної чистки зубів

11.05.2021

Страхи перед відвідуванням стоматології бувають настільки сильні, що необгрунтовані побоювання викликає навіть професійна гігієна порожнини рота. Але в її основі лежить чистка зубів, яка дозволяє позбутися від м'яких і твердих відкладень, а тим самим виключити ризики розвитку хвороб ясен і пародонту.

Найчастіше зняти наявне психологічне напруження перед майбутніми стоматологічними процедурами дозволяє предметне знайомство з усіма їх тонкощами і етапами. І чистка зубів в даному аспекті не виняток. Ми розповімо, що робить гігієніст або пародонтолог в рамках профгігієни.

У нашій клініці "Дент Арт" професійна гігієна порожнини рота проводиться максимально обережно і безпечно, а отже ви можете розраховувати не тільки на підсумкову ефективність процедури, а й на високий комфорт в ході її виконання.

Підготовка

У нас професійна чистка зубів виконується тільки досвідченими пародонтологами, а не гігієністами, які часто є молодшим медичним персоналом. Попередньо виконується огляд порожнини рота, щоб оцінити стан ясен, визначити наявність / відсутність запальних уражень (гінгівіт або пародонтит) або ж інших стоматологічних проблем.

Якщо протипоказань немає, то визначається відповідна програма профгігієни для конкретного пацієнта. Лікар рекомендує оптимальний комплекс заходів по догляду, відповідає на виникаючі питання.

Видалення зубного каменю і м'якого нальоту

Після підготовки за допомогою спеціального інструменту виконується чистка зубів, яка дозволяє зняти м'які відкладення і твердий наліт (зубний камінь). Основна увага приділяється міжзубним проміжкам і лінії ясен, яким часто проблематично забезпечити належний домашній догляд.

Тривалість цього етапу професійної гігієни прямо залежить від стану зубів пацієнта. Чим більше відкладень є, тим довше буде відбуватися видалення зубного каменю з усіх важкодоступних місць. У більшості випадків потрібно близько 1 години, а в окремих ситуаціях - 1,5 години.

Слід розуміти, що м'який наліт ви можете знімати і в домашніх умовах, регулярно виконуючи чистку зубів і користуючись флосом (зубною ниткою), іригатором. А ось видалення зубного каменю без ризиків пошкодження зубної емалі можливе тільки в кабінеті стоматолога.

У нашій клініці "Дент Арт" така чистка зубів виконується за допомогою ультразвукового скалера - сучасного апарату, що руйнує камінь за рахунок високочастотних вібраційних хвиль. Це відмінна, а до того ж безболісна альтернатива раніше застосовуваному хімічному і механічному очищенню.

Для зняття м'якого нальоту у нас використовується система Air Flow. З її допомогою на зуби під тиском подається аерозоль з водою, повітрям і спеціальним порошком. Крім ефективної чистки зубів таким чином забезпечується і легке освітлення (на 1-2 тони).

Полірування спеціальною пастою та інші етапи

Після зняття нальоту за допомогою спеціальної електричної щітки на зуби наноситься паста. Вона необхідна для полірування зубних поверхонь, тобто надання їм ідеальної гладкості. Така обробка не тільки позитивно позначається на естетиці, але і подовжить ефект від профгігієни: новому нальоту буде складніше залишитися на бездоганно гладких поверхнях.

Додатково може виконуватися чищення зубною ниткою і полоскання, яке допоможе видалити залишки відкладень з ротової порожнини. При наявності показань проводиться і фторидна обробка зубів. Вона потрібна для:

  • зміцнення емалі;
  • позбавлення від підвищеної чутливості;
  • додаткового захисту зубів від каріозних процесів.

По завершенню наші лікарі дадуть вам рекомендації по догляду за порожниною рота в домашніх умовах і профілактиці стоматологічних проблем.

Автор статті:
Пародонтолог, Терапевт, Ендодонтист

Детальніше про послуги