Імплантація All-on-4 (все на чотирьох)

13.05.2021

Імплантація All-on-4 (або "все на чотирьох") - це технологія відновлення зубів, яка поєднує швидкість, відносно демократичну вартість і високий рівень задоволеності клієнтів. Для реставрації всіх зубів однієї щелепи імплантуються чотири імплантати, на які встановлюється незнімний протез.

У нас в клініці "Дент Арт" виконується імплантація зубів All-on-4. Вона може бути показана при дефіциті кістки в області жувальних зубів. Методика вперше була запропонована компанією Nobel Biocare, тому для забезпечення еталонної надійності і довговічності відновлення ми рекомендуємо застосовувати її тільки з фірмовими імплантаційними системами.

Імплантація "все на чотирьох": головні переваги

Дана концепція відновлення є альтернативою тотальній імплантації і технології All-on-6. До її основних переваг відноситься:

  1. Найбільша фінансова привабливість для пацієнта. Такий спосіб відновлення при частковій / повній адентії буде одним з найбільш економічних.
  2. Миттєве навантаження. Найчастіше тимчасові протези ставляться відразу після імплантації. В результаті можлива навіть імплантація за один день, тобто пацієнт залишає клініку з відновленими зубами. У деяких випадках тимчасовий протез встановлюється через кілька днів. А постійний - вже після повного приживлення імплантатів.
  3. Менші витрати часу і коротший період відновлення. Тут імплантується 4 штучних кореня в одну щелепу, тоді як в рамках інших концепцій від 6 і більше. Чим менше імплантатів, тим швидше проходить оперативне втручання і легше переноситься сама процедура.
  4. Не потрібна кісткова пластика. Імплантація All-on-4 передбачає імплантацію двох бічних імплантів під нахилом, за рахунок чого навіть при певному дефіциті кісткової тканини в області жувальних зубів можна уникнути операцій остеопластики.

Показання до використання концепції All-on-4

Застосовуватися імплантація "все на чотирьох" може в таких випадках:

  • повна відсутність зубів (адентія);
  • втрата великої кількості зубів на одній з щелеп (в результаті ускладнень пародонтиту, серйозних травм і т.д.);
  • виражений дефіцит кісткових тканин в області жувальних зубів при наявності протипоказань або інших обмежень для виконання кісткової пластики.

Використовувати методику на практиці можна не завжди. Протипоказана імплантація зубів All-on-4 завзятим курцям, пацієнтам з серйозними хронічними захворюваннями. Також слід враховувати, що прогнозувати відмінні результати можна тільки при використанні імплантатів Nobel Biocare. Хоч багато інших виробників пропонують свої доступніші рішення, їх ефективність не доведена дослідженнями.

У свою чергу, ті, хто готовий використовувати досить дорогі системи Nobel, може розглянути і альтернативні концепції, включаючи "все на шести" або тотальну імплантацію.

Як виконується імплантація за один день All-on-4?

Суть концепції зводиться до імплантації в одну щелепу чотирьох штучних коренів, які виступають опорою для незнімного протеза, що складається зазвичай з 10-12 зубів. Пара центральних імплантів встановлюється строго вертикально в передньому відділі щелепи, а пара бічних - під кутом, який може варіюватися від 35 до 60 градусів, в районі жувальних зубів. Саме кутове вживлення дозволяє вирішити проблему нестачі обсягів кісткових тканин, а саме атрофії середнього або легкого ступеня.

Якщо на щелепі ще залишаються свої зуби, то їх видаляють одномоментно, а зубні лунки, що виникають, використовують для імплантації штучних коренів.

Також слід враховувати, що імплантація "все на чотирьох" найчастіше виконується за одноетапним протоколом з негайним навантаженням. Це означає, що незнімний тимчасовий протез встановлюється на штучні корені відразу, тобто в той же день (зазвичай через кілька годин). Іноді тимчасову конструкцію ставлять не в день імплантації, а через 3-4 доби.

А вже коли відбудеться приживлення - якісне повне зрощення імплантатів з кістковою тканиною - тимчасові протези замінюють на постійні.

Для ретельного планування всіх етапів відновлення втрачених зубів, хірурги-імплантологи можуть застосовувати спеціальне програмне забезпечення для 3D-моделювання. Воно допомагає спланувати операцію і досягти необхідного пацієнту ефекту.

Хоч імплантація "все на чотирьох" і дозволяє обійтися без кісткової пластики, загальні вимоги до стану кісток щелепи тут дуже високі. Тому тільки предметні консультації у наших імплантологів та комплексна діагностика дозволять визначитися з підходящим для вас протоколом і схемою відновлення зубів.

Автор статті:
Хірург, Хірург-імплантолог, Щелепно-лицьовий хірург

Детальніше про послуги