Коронки на передні зуби

18.06.2021

Передні зуби не тільки потрібні для відкушування їжі та вимови звуків. Вони ще прямо впливають на естетику. Від загального стану, кольору та форми зубів зони посмішки прямо залежить наша привабливість. Тому їм, як правило, і приділяється більше уваги. Якщо з'являються незначні дефекти, то оптимальною реставрацією будуть вініри або люмініри. А коли руйнування вже серйозне, то потрібна коронка на передні зуби.

Але різновидів цих ортопедичних конструкцій сьогодні багато. До того ж не всі бездоганні з точки зору зовнішнього вигляду. Наприклад, металокераміка «видає себе» при яскравому освітленні. От і виникає питання, які коронки ставити на передні зуби? Але давайте розбиратися по порядку.

Коли буде потрібною коронка на передні зуби?

Є як вроджені, так і набуті показання для установки одиночних ортопедичних протезів або мостовидних конструкцій. Справедливі вони і для проблем з передніми зубами. Так, коронка потрібна при:

  • аномаліях розвитку зубної емалі (гіпер- і гіпоплазії);
  • вродженій патології зубів, а саме шипоподібних або бочкоподібних зубах, мікро- і макродентії;
  • зміні кольору зубів у результаті різних факторів, включаючи потемніння після видалення нерва, флюороз, тетрациклінове фарбування і т.д.;
  • рецидивах відколів ріжучої кромки зуба;
  • обширних пошкодженнях і відломах зуба, наявності великих пломб (більше, ніж половина його коронкової частини);
  • ерозії емалі, некрозі твердих зубних тканин і інших некаріозних ураженнях;
  • патологічній стертості;
  • відсутності одного, двох або трьох зубів (хоча більш ефективною альтернативою в цих випадках буде протезування на імплантатах).

При будь-яких перерахованих проблемах поліпшити зовнішній вигляд посмішки та психологічний стан пацієнта дозволяє установка коронок.

Які коронки ставити на передні зуби?

Сьогодні існують різні види коронок, тому для досягнення бажаних результатів реставрації, потрібно максимально виважено підійти до їх вибору. Це стосується будь-яких зубів, а у випадку з передніми — значимість правильного підбору тільки зростає.

Вичерпну інформацію про види коронок і найбільш підхожі рішення для зони посмішки наші стоматологи розповідають під час первинної консультації. Також ортопеди розкриють фінансову сторону питання та дадуть відповідь на будь-які наявні питання.

Як правило, коронка на передні зуби може бути металокерамічною або безметалевою. Обидва різновиди мають свої незаперечні переваги, але й недоліки також присутні. Давайте розбиратися докладніше з видами коронок для зони посмішки:

  1. Металокераміка. Тут є металевий каркас з керамічним покриттям зверху. Загальна товщина виробу може варіюватися від 0.8 до 1.5 мм. Відповідно, такий обсяг поверхневих зубних тканин потрібно буде видалити при підготовці (препаруванні). Для передніх зубів це досить значна величина, зняття якої може викликати перегрів і запалення пульпи. Відповідно, в деяких ситуаціях може попередньо знадобитися депульпація. Ще один нюанс металокераміки — це не повна передача кольору, так що при яскравому світлі й під ультрафіолетом така коронка може видати себе. У той же час такі протези дуже міцні й відрізняються досить привабливою вартістю, що інколи є визначальним фактором.
  2. Безметалева коронка (цирконієва). Тут немає металевої підкладки, так що загальна товщина протеза не перевищує 0.4-0.6 мм. Така коронка на передні зуби зазвичай не вимагає видалення зубного нерва. Перевершує вона металокераміку й у плані естетики: навіть при яскравому світлі реставрація не буде помітна та не виділяється на тлі рідних зубів. Третій вагомий плюс — 100% біологічна сумісність, що робить цирконієві коронки безальтернативним вибором для людей з алергічними реакціями на метал. Але й коштує такий протез дорожче.
Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги