Коронкою є ортопедична конструкція, яка покриває коронкову частину зуба. Її використовують, щоб відновити і захистити частково зруйнований зуб або ж надійно зафіксувати мостоподібний протез. Найбільш прогресивними вважаються коронки з цирконію або цільної кераміки. Але конструкції з металу з керамічним покриттям також залишаються популярними. Адже саме металокерамічні коронки є найдоступнішими за ціною.
Якщо вас цікавить реставрація зубів, звертайтеся до нас. Ми пропонуємо нашим пацієнтам не тільки найпрогресивніші керамічні конструкції, але й доступні коронки з металокераміки. Досвідчені ортопеди + наша співпраця з кращими зубо технічними лабораторіями України гарантують вам не тільки доступне, але і високоякісне протезування.
- Первинний прийом ортопеда450 грн
- Коронка керамічна E-max - каркас з наступним облицюванням "Калібра", "GUR", "Цифра"9300 грн
- Коронка керамічна з оксиду цирконію з наступним облицюванням "Калібра", "GUR", "Цифра"9300 грн
- Коронка металокерамічна на імпланті цементна фіксація "Калібра", "GUR", "Цифра"6100 грн
- Коронка металокерамічна на імпланті гвинтова фіксація "Калібра", "GUR", "Цифра"6200 грн
Коли рекомендовані металокерамічні коронки?
Коронки з металу та кераміки - це не тільки низькі ціни. Металокераміка має чимало додаткових переваг, тому її використання виправдане у багатьох ситуаціях, в тому числі:
- При відновленні жувальних зубів. Загальна надійність і міцність матеріалу оптимальна, щоб коронка впоралася з усіма навантаженнями, що виникають при пережовуванні їжі. А ось для відновлення передніх зубів (зони посмішки) варто вибирати альтернативні рішення, в тому числі цільнокерамічні або цирконієві коронки, які ефективно маскують будь-які дефекти, а також є найбільш естетичними.
- Для захисту зуба після лікування каналів. Після лікування пульпіту і / або запущеного карієсу ослаблений зуб рекомендується додатково захистити від передчасного руйнування. Оптимальним рішенням у цьому випадку може стати коронка з металокераміки.
- При установці мостоподібної конструкції. Металокерамічні коронки ставлять на попередньо обточені зуби, коли вони виступають опорою для зубного моста.
- У разі протезування на імплантаті. Якщо власного зуба немає, то для відновлення цілісності зубного ряду здійснюється вживлення штучного кореня. А після цього на імплантат фіксується коронка.
Яка довговічність металокерамічних коронок?
Середній термін служби таких реставрацій становить 10 років. Стоматологи-ортопеди "Дент Арт" роблять все, що від них залежить, щоб забезпечити максимальну довговічність коронки, в тому числі:
- виконують комплексну підготовку, а саме призначають необхідну діагностику, що дозволяє виключити приховані запалення та інші стоматологічні проблеми, виконують необхідне лікування перед установкою коронок;
- співпрацюють з перевіреними зубо технічними лабораторіями, які виготовляють коронки;
- дотримуються сучасних протоколів фіксації;
- дають гарантію на виконану роботу.
Але в будь-якому випадку термін служби коронки є відносним, оскільки багато що залежить від того, як стежить за зубами і ротовою порожниною сам пацієнт. Так, на довговічність коронки прямо впливають такі індивідуальні чинники:
- регулярність і якість гігієнічних процедур в домашніх умовах (чистка, використання зубної нитки і т.д.);
- дотримання рекомендацій щодо профілактичних візитів і професійної гігієни;
- щадне відношення до коронок (неакуратність може стати причиною відколів або пошкоджень);
- прикус. При деяких патологіях прикусу термін служби коронок може зменшуватися.
Якщо з цими аспектами проблем немає, то металокерамічні коронки можуть прослужити навіть більше 10 років. Але в будь-якому випадку пам'ятайте, що найбільш довговічними вважаються конструкції з цільної кераміки. Їх термін служби досягає 15-20 років.
Як виконується установка коронок з металокераміки?
У клініці "Дент Арт" в Києві лікарі дотримуються сучасних ортопедичних протоколів, тому процедура протезування включає в себе такі обов'язкові етапи:
- Діагностика перед установкою коронки. Рекомендується використання комп'ютерної томографії, що дозволяє отримати тривимірні знімки і точнішу картину стану зубів.
- Препарування або обточування зуба під коронку. Це вкрай відповідальна процедура, до якої необхідний дбайливий і акуратний підхід. Основне завдання наших спеціалістів - видалити мінімальну кількість здорової тканини, в тому числі ураженої карієсом, але не прибрати нічого зайвого. В процесі препарування формується круговий уступ, який служить ложем для коронки. Таким чином коронка і підготовлений зуб після препаровки з'єднуються як "ключ в замку".
- Зняття зліпків з подальшим замовленням виготовлення металокерамічного протеза в зуботехнічній лабораторії. На цей період на зуб встановлюється тимчасова коронка. З нею пацієнт ходить близько двох тижнів.
- Примірка. Також вкрай відповідальний етап, яким не можна нехтувати. Ортопед перевіряє крайове прилягання конструкції до зуба, контактні пункти, жувальну функцію. Висоту, колір і форму коронки спеціалист оцінює разом з пацієнтом. Якщо лікаря або вас щось не влаштовує, то конструкція відправляється на доопрацювання.
- Безпосередня фіксація коронки із забезпеченням якісного і щільного з'єднання з зубним уступом. В ході цього етапу необхідно забезпечити герметичність з'єднання і виключити ризики руйнування зуба під конструкцією.
- Консультація з приводу догляду, гігієни в домашніх умовах, рекомендованої періодичності профілактичних оглядів і т.д.
Дізнайтеся більше деталей про процедуру відновлення зубів в Києві у наших консультантів.