Куксова вкладка

Щоб уникнути втрати зуба при його руйнуванні внаслідок травми чи розвитку карієсу, потрібна процедура відновлення. При незначних пошкодженнях можна обмежитися пломбою, але при сильному руйнуванні рекомендована куксова вкладка, яка в майбутньому буде покрита коронкою. Це міні-протез, який фіксується у кореневій частині зуба та виступає опорою для коронки. Вкладки бувають литими або розбірними. Відрізняються матеріали їх виготовлення. Сьогодні зустрічається куксова вкладка з діоксиду цирконію, кераміки, металу.

Якщо ви розраховуєте на довговічне та надійне протезування, то обирайте послуги клініки «Дент Арт». При сильних руйнування зубів ми встановлюємо куксові вкладки під коронку, попередньо при необхідності виконуємо лікування або переліковування каналів. Записуйтесь на прийом онлайн на зручний день та час!

Що таке куксова вкладка і для чого вона потрібна?

Вкладка на зуб — це ортопедична конструкція, яка виготовляється індивідуально для конкретного пацієнта у зуботехнічній лабораторії. Вона потрібна для відновлення сильно зруйнованих зубів (понад 50%) і служить надійною опорою для коронки (іншого протезу). Якщо в такому випадку відмовитися від вкладки, а встановити штифт з пломбою, то наступні жувальні навантаження провокують їх випадання і необхідність повторного протезування.

Крім того, у такій ситуації зламаний штифт може пошкодити зубний корінь, що є показанням до видалення зуба. А тоді вже знадобиться або імплантація, або встановлення моста.

А ось вкладка на зуб на відміну від одиничного штифта дозволяє правильно розподілити навантаження, зміцнює зуб та забезпечує довговічне та надійне протезування.

Куксова вкладка в нас у «Дент Арт» показана при:

 • сильному руйнуванні зуба, але за можливості його збереження;
 • встановленні коронки з метою зміцнення зуба;
 • необхідності лікування кореня перед наступним встановленням коронки;
 • плануванні установки мосту та створення опори для цієї конструкції.
Вартість послуг
 • Первинний прийом ортопеда450 грн
 • Культьова (куксова) вкладка цирконієва "Калібра", "GUR", "Цифра"3400 грн
 • Культьова (куксова) вкладка цирконієва розбірна "Калібра", "GUR", "Цифра"4700 грн
 • Культьова (куксова) вкладка лита "Калібра", "GUR", "Цифра"1500 грн
 • Культьова (куксова) вкладка з опаком "Калібра", "GUR", "Цифра"1600 грн
 • Культьова (куксова) вкладка лита розбірна "Калібра", "GUR", "Цифра"1600 грн
 • Культьова (куксова) вкладка з опаком розбірна "Калібра", "GUR", "Цифра"1800 грн
 • Вилучення культової вкладки1000 грн

Види куксових вкладок

Сьогодні можуть використовуватися різноманітні вкладки на зуб. Вони відрізняються способами та матеріалами виготовлення, кількістю штифтів (кріплень у зубних каналах).

Вкладки на зуб бувають литими або розбірними. Перші зазвичай використовуються для зміцнення та відновлення зубів з 1-м або 2-ма каналами. Розбірна вкладка може мати 3 або 4 штифти для фіксації у відповідній кількості каналів. Розбірна конструкція вкладок полегшує процедуру закріплення, але вони при цьому коштують дорожче, адже відрізняються складнішою конструкцією.

Найпопулярнішим матеріалом для виготовлення залишається метал. Але також для забезпечення ідеальної естетики може використовуватися куксова вкладка з діоксиду цирконію (у парі з коронками з того ж матеріалу).

Як відбувається протезування зі вкладками?

До попередніх етапів належать лікування або переліковування каналів, санація порожнини рота. Потім здійснюється підбір та виготовлення самої куксової вкладки під коронку:

 • вибір конструкції;
 • виконання відбитка щелепи та її передача в зуботехнічну лабораторію;
 • виготовлення моделі та самої вкладки;
 • передача готової конструкції ортопеду та процедура встановлення з фіксацією на цемент.

Потім на вкладку встановлюється коронка. Така процедура протезування займає більше часу та коштує дорожче. Але куксова вкладка забезпечує високу надійність та довговічність. Коронка прослужить понад 10 років.

Стоматологи-ортопеди

Андрієнко Дмитро Сергійович
Андрієнко Дмитро Сергійович
Гнатолог, Ортопед
Петрик Павло Володимирович
Петрик Павло Володимирович
Гнатолог, Ортопед
Тюрменко Віктор Іванович
Тюрменко Віктор Іванович
Ортопед
Тюхай Ян Дмитрович
Тюхай Ян Дмитрович
Гнатолог, Ортопед
Хоруженко Сергій Сергійович
Хоруженко Сергій Сергійович
Ортопед

Зв'яжіться з нами або задайте питання

Зателефонуйте зараз
Залиште заявку
Задати питання