Чи можна ставити брекети вагітним?

09.06.2021

З виправленням прикусу в період вагітності пов'язано багато стереотипів, міфів і страхів. З медичної точки зору зачаття дитини є відносним протипоказанням для початку ортодонтичного лікування, оскільки при вагітності підвищуються різні ризики проблем із зубами та яснами. У той же час знімати брекет-системи, коли жінка завагітніла, не потрібно.

Відповідно, головні факти про брекети при вагітності такі:

 • починати носити брекети під час виношування дитини не потрібно;
 • продовжувати ортодонтичне лікування з брекетами при вагітності можна;
 • якщо ви плануєте завести дитину в недалекому майбутньому, то краще спочатку розглядати альтернативи брекет-систем. Наприклад, елайнери під час вагітності створюють менше складнощів і з ними мінімум різних нюансів під час використання.

Чому не починають носіння брекетів під час вагітності?

Вагітним жінкам варто перенести початок ортодонтичного лікування на більш пізній термін через наступне:

 1. До установки може бути рекомендовано видалення зубів мудрості або інша хірургічна підготовка. Через вагітність ці процедури виконувати часто не можна, а без них загальна ефективність виправлення прикусу буде під питанням.
 2. Під час підготовки до виправлення прикусу обов'язково проводиться діагностика з рентгенологічними обстеженнями. Вагітним жінкам відповідні процедури призначають тільки за життєвими показаннями.
 3. Під час звикання до брекет-системи можливий дискомфорт або біль, які в звичайних ситуаціях легко знімаються прийомом знеболюючих препаратів. Вагітним же доведеться відмовитися від них.

Коли можна починати виправляти прикус після народження малюка?

Починати носити брекети або елайнери варто не відразу після пологів, а вже після повного відновлення організму жінки. Зазвичай приступати до ортодонтичного лікування рекомендується через 6-9 місяців після народження малюка, а краще — після завершення грудного вигодовування.

В цілому можна поєднувати підготовку й саме носіння брекетів з годуванням, але є додаткові нюанси, пов'язані з тим же видаленням зубів, прийомом знеболюючих і т.д.

Специфіка використання брекетів під час вагітності

Якщо ви вже почали виправляти прикус, а потім завагітніли, то припиняти ортодонтичне лікування не потрібно. Хоча в окремих випадках його припинення все ж може бути оптимальним рішенням, наприклад, якщо вагітність протікає непросто, і жінка змушена тривалий час перебувати в стаціонарі (у пологовому будинку «на збереженні»).

Вагітним жінкам, які продовжують ортодонтичне лікування, потрібно враховувати нові обставини. Ось основні рекомендації щодо носіння брекетів при вагітності:

 • потрібні частіші візити до ортодонта;
 • потрібно збільшити частоту гігієнічних процедур;
 • необхідне чітке дотримання графіка лікування зубів, наприклад, карієс з анестезією можна лікувати в другому триместрі, а без неї — в третьому (в першому — тільки за суворими показаннями);
 • особливу увагу потрібно приділяти стану ясен. Через гормональні змін збільшується ризик гінгівіту та стоматиту;
 • вкрай важливе правильне харчування з великою кількістю продуктів з кальцієм, а також обмеженням солодощів, що збільшують утворення зубного нальоту.

Якщо ви вже замислюєтеся про поповнення сім'ї, то в ідеалі краще відкласти виправлення прикусу з носінням брекет-систем на більш пізній термін. Також ми можемо рекомендувати в такому випадку елайнери під час вагітності. Ці конструкції є знімними, так що дотримуватися базових правил гігієни буде простіше. З ними вагітним буде комфортніше продовжувати ортодонтичне лікування.

Детальніше про послуги