Вам встановили постійну коронку. Що важливо знати?
23.04.2021Коронки вважаються одним з найбільш популярних рішень для відновлення зруйнованого зуба. Вони відновлюють функціональність і продовжують життя зуба.
Термін служби коронок може варіюватися від 5 до 10+ років. А на практиці довговічність залежить не тільки від матеріалу реставрації та професіоналізму лікарів, а й від навантажень на них і старанності дотримання базових правил догляду.
Які відчуття після установки коронки є нормою?
Хворобливість та інший виражений дискомфорт виключається за рахунок виготовлення коронки за індивідуальними зліпкам і виконання попередніх примірок. До допустимих відчуттів відноситься наступне:
- почуття розпирання після установки однієї або декількох реставрацій. Воно проходить вже через кілька годин після завершення процедури фіксації, так як оточуючі коронку тканини швидко адаптуються;
- відчуття дефіциту місця для язика. Подібне частіше трапляється, коли ставлять коронки на імплантатах (причому після тривалої відсутності рідного зуба). У вас вже виникла звичка до порожнього місця, і кілька днів його може не вистачати. Потім все проходить.
Що НЕ МОЖНА робити після установки коронки?
До 2-3 годин не рекомендується приймати їжу. По-перше, протягом цього часу може продовжувати діяти анестезія (є ризик прикусування щоки або язика). По-друге, відразу навантажувати коронку не рекомендується. В ідеалі перший час варто пережовувати їжу на іншій стороні.
В цілому, щоб уникнути перевантаження сусідніх зубів і відколу кераміки, занадто тверду їжу варто обмежити і вживати з обережністю.
Ще рекомендується дотримуватися наступних правил в харчуванні після протезування зубів:
- обмежувати їжу і напої з фарбувальними пігментами;
- обережно вживати дуже гарячу або холодну їжу;
- не захоплюватися насінням, фісташками (не чистити їх зубами);
- обмежити в'язку і тягучу їжу в раціоні.
Що ПОТРІБНО робити після установки коронки?
Продовжити термін служби даних реставрацій дозволить дотримання всіх правил гігієни. Сюди входить:
- обов'язкова чистка зубів двічі на день (або навіть після кожної трапези);
- застосування зубної нитки і / або іригатора (особливо важливо якщо у вас коронки на імплантатах);
- застосування спеціальних кап при таких проблемах, як неправильний прикус, мимовільний скрегіт зубами, патологічна стертість.
Крім цього потрібна періодична професійна гігієна та профілактичні огляди у ортопеда кожні шість місяців (або відповідно до вашого індивідуального графіка відвідувань).