Вам встановили постійну коронку. Що важливо знати?

23.04.2021

Коронки вважаються одним з найбільш популярних рішень для відновлення зруйнованого зуба. Вони відновлюють функціональність і продовжують життя зуба.

Термін служби коронок може варіюватися від 5 до 10+ років. А на практиці довговічність залежить не тільки від матеріалу реставрації та професіоналізму лікарів, а й від навантажень на них і старанності дотримання базових правил догляду.

Які відчуття після установки коронки є нормою?

Хворобливість та інший виражений дискомфорт виключається за рахунок виготовлення коронки за індивідуальними зліпкам і виконання попередніх примірок. До допустимих відчуттів відноситься наступне:

  • почуття розпирання після установки однієї або декількох реставрацій. Воно проходить вже через кілька годин після завершення процедури фіксації, так як оточуючі коронку тканини швидко адаптуються;
  • відчуття дефіциту місця для язика. Подібне частіше трапляється, коли ставлять коронки на імплантатах (причому після тривалої відсутності рідного зуба). У вас вже виникла звичка до порожнього місця, і кілька днів його може не вистачати. Потім все проходить.

Що НЕ МОЖНА робити після установки коронки?

До 2-3 годин не рекомендується приймати їжу. По-перше, протягом цього часу може продовжувати діяти анестезія (є ризик прикусування щоки або язика). По-друге, відразу навантажувати коронку не рекомендується. В ідеалі перший час варто пережовувати їжу на іншій стороні.

В цілому, щоб уникнути перевантаження сусідніх зубів і відколу кераміки, занадто тверду їжу варто обмежити і вживати з обережністю.

Ще рекомендується дотримуватися наступних правил в харчуванні після протезування зубів:

  • обмежувати їжу і напої з фарбувальними пігментами;
  • обережно вживати дуже гарячу або холодну їжу;
  • не захоплюватися насінням, фісташками (не чистити їх зубами);
  • обмежити в'язку і тягучу їжу в раціоні.

Що ПОТРІБНО робити після установки коронки?

Продовжити термін служби даних реставрацій дозволить дотримання всіх правил гігієни. Сюди входить:

  • обов'язкова чистка зубів двічі на день (або навіть після кожної трапези);
  • застосування зубної нитки і / або іригатора (особливо важливо якщо у вас коронки на імплантатах);
  • застосування спеціальних кап при таких проблемах, як неправильний прикус, мимовільний скрегіт зубами, патологічна стертість.

Крім цього потрібна періодична професійна гігієна та профілактичні огляди у ортопеда кожні шість місяців (або відповідно до вашого індивідуального графіка відвідувань).

Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги