Види прикусу

02.03.2021

Прийнято поділяти прикус на фізіологічний (він же правильний) і аномальний (неправильний). Причому різниця тут не тільки в естетиці посмішки, але і в функціонуванні зубощелепної системи. Ось чому виправити прикус і усунути порушення за допомогою ортодонтичного лікування - це не просто данина красі, а часто гостра необхідність.

Як зрозуміти, чи потрібне виправлення прикусу?

Переконатися в нормальному прикусі дозволяють кілька базових параметрів, які нескладно перевірити, зімкнувши зуби:

 • всі зуби розташовані рівно: без нахилу або повороту;
 • представники верхнього зубного ряду контактують зі своїми нижніми побратимами в усіх ділянках, крім зубів мудрості;
 • в ідеалі верхні різці закривають нижні на одну третину;
 • жувальні зуби щільно контактують один з одним;
 • немає помітних міжзубних проміжків;
 • умовна вертикальна лінія, яка розділяє обличчя на дві половини, проходить безпосередньо між парою центральних різців і збігається на верхній і нижній щелепі.

Ще одна ознака того, що у вас нормальний вид прикусу - це відсутність труднощів з пережовуванням і ковтанням їжі, вимовою слів. В іншому випадку можна підозрювати аномалії. Виявити порушення прикусу і встановити його вид в Києві ви можете в клініці "Дент Арт".

Також слід розуміти, що класифікація не обмежується поділом на нормальний прикус і ненормальний. В рамках кожної групи є свої розділення.

Що таке порушений прикус?

Аномальним називають таке розташування зубів людини, яке призводить до порушення оклюзії, тобто контакту верхніх зубних рядів з нижніми. Причому через це страждає не тільки естетика. Так, будь-який вид неправильного (аномального) прикусу без виправлення призводить до:

 • швидкого руйнування або ранньої втрати зубів;
 • дисфункції щелепного суглоба;
 • виникнення асиметрії обличчя.

Ось чому виправлення потрібно і для покращання зовнішності, і для збереження загального здоров'я ротової порожнини.

Неправильний прикус: його різновиди

Можливі аномалії зубощелепної системи також бувають різними. Основні види неправильного прикусу такі:

 1. Дистальний. Тут верхня щелепа істотно виступає вперед, а різці виявляються нахиленими в сторону губ або навпаки всередину порожнини рота. У власників такого прикусу між зведеними передніми зубами є сагітальна щілина або різці можуть зовсім не контактувати між собою. Візуально верхня губа немов нависає над нижньою, вища ймовірність формування так званого "другого підборіддя".
 2. Глибокий. У даній ситуації верхні різці перекривають своїх нижніх "побратимів" на половину або навіть більше. Як результат може бути відсутнім контакт передніх зубів. Характерними особливостями глибокого прикусу вважається не гармонійно невелике і / або скошене підборіддя.
 3. Мезіальний. При такій аномалії сильно вперед виступає нижня щелепа. В результаті нижні зуби можуть перекривати верхні або також формується сагітальна щілина. Зовні такий вид відхилення "видає" масивне підборіддя, яке висунуто вперед.
 4. Відкритий. Тут при зведенні щелеп відсутня оклюзія, тобто верхні зуби з нижніми не контактують в деяких ділянках. Така аномалія викликає проблеми з промовою і пережовуванням їжі. Мускулатура обличчя постійно перенапружена, а форма обличчя зазвичай помітно витягнута в довжину.
 5. Перехресний. Є асиметрія у вертикальній площині, коли вертикальна лінія між передніми різцями верхньої і нижньої щелепи не збігається.

В окремий підвид порушення прикусу варто виділити дістопію, коли один або кілька зубів знаходяться не на своєму місці або під великим нахилом.

При будь-яких підозрах ортодонтичних проблем, звертайтеся до нас в "Дент Арт" в Києві. Наші ортодонти допоможуть вам виправити прикус!

Ціни на виправлення прикусу.

Види брекет-систем.

Детальніше про послуги