Види прикусу
02.03.2021Прийнято поділяти прикус на фізіологічний (він же правильний) і аномальний (неправильний). Причому різниця тут не тільки в естетиці посмішки, але і в функціонуванні зубощелепної системи. Ось чому виправити прикус і усунути порушення за допомогою ортодонтичного лікування - це не просто данина красі, а часто гостра необхідність.
Як зрозуміти, чи потрібне виправлення прикусу?
Переконатися в нормальному прикусі дозволяють кілька базових параметрів, які нескладно перевірити, зімкнувши зуби:
- всі зуби розташовані рівно: без нахилу або повороту;
- представники верхнього зубного ряду контактують зі своїми нижніми побратимами в усіх ділянках, крім зубів мудрості;
- в ідеалі верхні різці закривають нижні на одну третину;
- жувальні зуби щільно контактують один з одним;
- немає помітних міжзубних проміжків;
- умовна вертикальна лінія, яка розділяє обличчя на дві половини, проходить безпосередньо між парою центральних різців і збігається на верхній і нижній щелепі.
Ще одна ознака того, що у вас нормальний вид прикусу - це відсутність труднощів з пережовуванням і ковтанням їжі, вимовою слів. В іншому випадку можна підозрювати аномалії. Виявити порушення прикусу і встановити його вид в Києві ви можете в клініці "Дент Арт".
Також слід розуміти, що класифікація не обмежується поділом на нормальний прикус і ненормальний. В рамках кожної групи є свої розділення.
Що таке порушений прикус?
Аномальним називають таке розташування зубів людини, яке призводить до порушення оклюзії, тобто контакту верхніх зубних рядів з нижніми. Причому через це страждає не тільки естетика. Так, будь-який вид неправильного (аномального) прикусу без виправлення призводить до:
- швидкого руйнування або ранньої втрати зубів;
- дисфункції щелепного суглоба;
- виникнення асиметрії обличчя.
Ось чому виправлення потрібно і для покращання зовнішності, і для збереження загального здоров'я ротової порожнини.
Неправильний прикус: його різновиди
Можливі аномалії зубощелепної системи також бувають різними. Основні види неправильного прикусу такі:
- Дистальний. Тут верхня щелепа істотно виступає вперед, а різці виявляються нахиленими в сторону губ або навпаки всередину порожнини рота. У власників такого прикусу між зведеними передніми зубами є сагітальна щілина або різці можуть зовсім не контактувати між собою. Візуально верхня губа немов нависає над нижньою, вища ймовірність формування так званого "другого підборіддя".
- Глибокий. У даній ситуації верхні різці перекривають своїх нижніх "побратимів" на половину або навіть більше. Як результат може бути відсутнім контакт передніх зубів. Характерними особливостями глибокого прикусу вважається не гармонійно невелике і / або скошене підборіддя.
- Мезіальний. При такій аномалії сильно вперед виступає нижня щелепа. В результаті нижні зуби можуть перекривати верхні або також формується сагітальна щілина. Зовні такий вид відхилення "видає" масивне підборіддя, яке висунуто вперед.
- Відкритий. Тут при зведенні щелеп відсутня оклюзія, тобто верхні зуби з нижніми не контактують в деяких ділянках. Така аномалія викликає проблеми з промовою і пережовуванням їжі. Мускулатура обличчя постійно перенапружена, а форма обличчя зазвичай помітно витягнута в довжину.
- Перехресний. Є асиметрія у вертикальній площині, коли вертикальна лінія між передніми різцями верхньої і нижньої щелепи не збігається.
В окремий підвид порушення прикусу варто виділити дістопію, коли один або кілька зубів знаходяться не на своєму місці або під великим нахилом.
При будь-яких підозрах ортодонтичних проблем, звертайтеся до нас в "Дент Арт" в Києві. Наші ортодонти допоможуть вам виправити прикус!