Види протезування зубів. Що підійде вам?

25.07.2022

У сучасній стоматології застосовуються різні види протезування. Насамперед виділяють незнімні та знімні зубні протези. А в кожній з груп є безліч різновидів, включаючи накладки, вініри, мости, бюгельні чи пластинчасті конструкції.

Який варіант є оптимальним для вас? Відразу відповісти неможливо. По-перше, є конкретні показання, які побачить наш стоматолог-ортопед під час огляду та за результатами проведеної діагностики. По-друге, часом треба враховувати фактор вартості, адже найефективніші варіанти протезування зубів часто й найдорожчі.

Нижче ми пропонуємо вашій увазі загальний огляд видів протезування та базові рекомендації щодо вибору зубних протезів від наших фахівців “Дент Арт” у Києві.

Незнімне протезування: вкладки, вініри, коронки, мости

Найбільш прогресивним методом відновлення пошкоджених або втрачених зубів вважаються незнімні протези. Вони фіксуються в ротовій порожнині так, що пацієнт їх сам зняти не може. Це найбільш надійний, практичний і естетичний варіант протезування сьогодні. Крім того, практично в будь-якому випадку стоматолог-ортопед підбере ефективне вирішення проблеми.

Керамічні вкладки

Це мікропротези, які рекомендується використовувати при невеликих дефектах жувальних зубів. Вкладка краща і більш довговічна, ніж реставрація пломбувальними матеріалами. Вона усуває дефект у коронці, який обумовлений карієсом чи іншими зубними патологіями.

Вініри

Такий незнімний мікропротез дозволить усунути незначні дефекти зубів зони посмішки (передніх одиниць). Вініри є тонкими накладками на лицьову (зовнішню) поверхню зуба. Вони допомагають нівелювати проблему сколів, мікротріщин, зміни кольору емалі та навіть незначної нерівності передніх зубів. Крім високої естетики, вініри також виконують захисну функцію — попереджають подальшу руйнацію.

Коронки

Це ортопедична конструкція, яка використовується при руйнуванні зуба на 50% і більше. Коронка закриває зубну одиницю, як ковпачок. Може бути виготовлена ​​з різних матеріалів, включаючи металокераміку, цільну кераміку, цирконій і т.д. Для відновлення передніх зубів частіше використовують керамічні коронки, а для жувальних — цирконієві чи металокерамічні.

В аспекті ціни найдоступнішими є коронки з металокераміки, а дорожчими — цирконієві.

Мостоподібні протези та протезування на імплантах

За відсутності одного або кількох зубів, які розташовані поруч, можуть використовуватися мости. Мостоподібні протези можуть бути виконані з різних матеріалів. Це дуже демократичний спосіб відновлення втрачених зубних одиниць, але не найбільш надійний і довговічний.

Більш ефективним рішенням як при одиничній втраті зуба, так і при повній адентії є протезування на імплантах. Цей спосіб естетичніший, не шкодить здоровим сусіднім зубам, забезпечує максимальний термін служби.

Знімне протезування зубів

Знімні конструкції використовують при повній або частковій втраті зубів. Їх людина може самостійно знімати, не звертаючись по допомогу до лікаря.

Сьогодні серед знімних варіацій найчастіше застосовуються пластинкові протези та бюгельні конструкції, що кріпляться на зуби або коронки, що залишилися. Обидва варіанти не естетичні, не дуже зручні і не є повноцінною заміною втраченим зубам. Але вони мають один важливий плюс на тлі імплантації — демократичну ціну.

Автор статті:
Ортопед

Детальніше про послуги