Зубний міст (на імплантатах)
13.08.2021При відновленні втрачених зубів нерідко доводиться вибирати між традиційним протезуванням і протезуванням на імплантатах. У першому випадку опорою для протеза стають власні зуби, а в другому — міцні штифти з титану, що імплантуються в щелепу.
Коли потрібно встановити зубний міст, то звичайне протезування зубів пов'язане з необхідністю підготовки опорних сусідів. Їх доведеться обточувати під коронку, а в окремих випадках — депульпувати (видаляти так званий зубний корінь). Міст на імплантатах дозволяє уникнути подібних небажаних маніпуляцій, зберігши здорові зуби, адже опорою для протеза є штучні корені.
Сьогодні протезування зубів на імплантатах має й інші відчутні переваги, тому до цього методу в сучасній стоматології вдаються все частіше.
Коли необхідний зубний міст на імплантатах?
Як і традиційний мостовидний протез з опорою на власні зуби, міст на імплантатах застосовують при:
- втраті кількох зубів зони посмішки;
- відсутності від одного до кількох жувальних зубів підряд;
- наявності протипоказань для знімних протезів, включаючи непереносимість, алергічні реакції, виражений блювотний рефлекс;
- серйозні проблеми з прикусом, включаючи відсутність функціональної оклюзії.
Ще міст на імплантатах можна поставити навіть у тій ситуації, коли поруч із втраченими зубами відсутні відповідні опори. Сюди входять і так звані одно- і двосторонні кінцеві дефекти, при яких традиційний мостовидний протез не застосовують.
За допомогою зубного моста на імплантатах можна відновити до трьох-чотирьох відсутніх підряд зубів. До речі, в подібних випадках не потрібно імплантувати 3-4 титанових штифти. Як правило, одного штучного кореня достатньо для відновлення двох втрачених одиниць. Відповідно, міст на чотири одиниці може передбачати тільки 2 титанові опори.
Правда, кожна ситуація вимагає індивідуального підходу. Тому остаточне рішення про чисельність імплантатів при протезуванні зубів наші фахівці в «Дент Арт» приймають тільки за результатами огляду ротової порожнини та аналізу знімків комп'ютерної томографії щелепи конкретного пацієнта.
Переваги моста на імплантатах
- Надійна фіксація та тривалий термін служби.
- Зниження темпів атрофії кісткових тканин за рахунок установки імплантатів.
- Готовність до високих навантажень, які можна порівняти з тими, що витримують свої зуби.
- Збереження сусідніх зубів і їхніх навколишніх тканин.
- Хороші естетичні результати.
Як встановлюється зубний міст на імплантатах?
У такому випадку підготовка сусідніх здорових зубів не потрібна. Але неможливо обійтися без процедури імплантації, тобто хірургічної операції з імплантації титанового штифта.
При класичній 2-етапній методиці на приживлення штучного кореня потрібно 3-6 місяців. Після цього встановлюється формувач ясен і тимчасовий міст, а в цей час виготовляється постійна мостовидна конструкція.
Для об'єднання штучного кореня та протеза в одне ціле служить такий з'єднувальний елемент, як абатмент. До нього міст можна фіксувати цементним або гвинтовим способом. В останньому випадку в коронці передбачено спеціальний отвір під гвинт, а той прикручується як до протезу, так і до абатменту. При цементній фіксації застосовується клей, який надійно з'єднує складові в єдине ціле.
Сам міст виготовляють з цирконієвого сплаву. Його довговічність перевищує 20 років. Гвинтова фіксація дозволяє досить легко зняти зубний міст, наприклад, для коригувань або заміни (по закінченню терміну служби). А ось при кріпленні на цемент коронка акуратно розсвердлюється, після чого на абатменти можна поставити тільки новий протез.