Зубний міст (на імплантатах)

13.08.2021

При відновленні втрачених зубів нерідко доводиться вибирати між традиційним протезуванням і протезуванням на імплантатах. У першому випадку опорою для протеза стають власні зуби, а в другому — міцні штифти з титану, що імплантуються в щелепу.

Коли потрібно встановити зубний міст, то звичайне протезування зубів пов'язане з необхідністю підготовки опорних сусідів. Їх доведеться обточувати під коронку, а в окремих випадках — депульпувати (видаляти так званий зубний корінь). Міст на імплантатах дозволяє уникнути подібних небажаних маніпуляцій, зберігши здорові зуби, адже опорою для протеза є штучні корені.

Сьогодні протезування зубів на імплантатах має й інші відчутні переваги, тому до цього методу в сучасній стоматології вдаються все частіше.

Коли необхідний зубний міст на імплантатах?

Як і традиційний мостовидний протез з опорою на власні зуби, міст на імплантатах застосовують при:

  • втраті кількох зубів зони посмішки;
  • відсутності від одного до кількох жувальних зубів підряд;
  • наявності протипоказань для знімних протезів, включаючи непереносимість, алергічні реакції, виражений блювотний рефлекс;
  • серйозні проблеми з прикусом, включаючи відсутність функціональної оклюзії.

Ще міст на імплантатах можна поставити навіть у тій ситуації, коли поруч із втраченими зубами відсутні відповідні опори. Сюди входять і так звані одно- і двосторонні кінцеві дефекти, при яких традиційний мостовидний протез не застосовують.

За допомогою зубного моста на імплантатах можна відновити до трьох-чотирьох відсутніх підряд зубів. До речі, в подібних випадках не потрібно імплантувати 3-4 титанових штифти. Як правило, одного штучного кореня достатньо для відновлення двох втрачених одиниць. Відповідно, міст на чотири одиниці може передбачати тільки 2 титанові опори.

Правда, кожна ситуація вимагає індивідуального підходу. Тому остаточне рішення про чисельність імплантатів при протезуванні зубів наші фахівці в «Дент Арт» приймають тільки за результатами огляду ротової порожнини та аналізу знімків комп'ютерної томографії щелепи конкретного пацієнта.

Переваги моста на імплантатах

  1. Надійна фіксація та тривалий термін служби.
  2. Зниження темпів атрофії кісткових тканин за рахунок установки імплантатів.
  3. Готовність до високих навантажень, які можна порівняти з тими, що витримують свої зуби.
  4. Збереження сусідніх зубів і їхніх навколишніх тканин.
  5. Хороші естетичні результати.

Як встановлюється зубний міст на імплантатах?

У такому випадку підготовка сусідніх здорових зубів не потрібна. Але неможливо обійтися без процедури імплантації, тобто хірургічної операції з імплантації титанового штифта.

При класичній 2-етапній методиці на приживлення штучного кореня потрібно 3-6 місяців. Після цього встановлюється формувач ясен і тимчасовий міст, а в цей час виготовляється постійна мостовидна конструкція.

Для об'єднання штучного кореня та протеза в одне ціле служить такий з'єднувальний елемент, як абатмент. До нього міст можна фіксувати цементним або гвинтовим способом. В останньому випадку в коронці передбачено спеціальний отвір під гвинт, а той прикручується як до протезу, так і до абатменту. При цементній фіксації застосовується клей, який надійно з'єднує складові в єдине ціле.

Сам міст виготовляють з цирконієвого сплаву. Його довговічність перевищує 20 років. Гвинтова фіксація дозволяє досить легко зняти зубний міст, наприклад, для коригувань або заміни (по закінченню терміну служби). А ось при кріпленні на цемент коронка акуратно розсвердлюється, після чого на абатменти можна поставити тільки новий протез.

Автор статті:
Гнатолог, Ортопед

Детальніше про послуги