Етапи лікування брекетами: від діагностики до посмішки мрії

16.06.2021

Якщо ви тільки плануєте виправити прикус, то вкрай важливо чітко розуміти, що вас чекає попереду та які етапи шляху до бездоганної усмішки. Про те, як відбувається ортодонтичне лікування брекетами (первинна підготовка до елайнерів аналогічна) ми й розповімо докладніше.

Перший прийом ортодонта

Спочатку вам потрібно записатися до стоматолога-ортодонта нашої клініки. Під час первинної консультації лікар проведе огляд і відповість на всі ваші запитання. Уже під час першого прийому ви будете знати, що потрібно використовувати: брекети чи елайнери. Останні більш комфортні при носінні, менш помітні, але їх можна використовувати не при всіх патологіях прикусу.

Щоб спланувати ортодонтичне лікування, стоматологу знадобляться діагностичні процедури. Їх результати допоможуть фахівцеві зрозуміти, як акуратно та швидко виправити прикус і досягти бездоганної усмішки.

До основних видів діагностики належить наступне:

  • портретні знімки, виконані за ортодонтичними правилами. Потрібні фото в різних проекціях: профіль, анфас, звичне положення голови, повороти;
  • внутрішньоротові знімки при розімкнутих і зімкнутих щелепах;
  • цифровий зліпок за допомогою тривимірного сканування. Раніше для цього робилися відбитки: в роті розміщувалася ложка з м'яким матеріалом, потім треба було почекати його застигання, а після — відправляти зліпок в спеціалізовану лабораторію. Сьогодні така процедура стала цифровою, а традиційні відбитки потрібні вкрай рідко;
  • знімок на конусно-променевому комп'ютерному томографі (КЛКТ). Відповідну процедуру ви можете пройти безпосередньо у нас в «Дент Арт» у Києві. За допомогою томографії можна оцінити стан щелепних кісток і положення зубів у будь-яких необхідних проекціях. Ця інформація також дуже корисна на етапі планування виправлення прикусу;
  • телерентгенографія;
  • друк моделей щелеп на ЗД принтері.

Друге відвідування ортодонта

До наступного вашого візиту лікар вже виконає комплексний аналіз усіх отриманих раніше діагностичних даних. До ключових завдань діагностики, яка допоможе визначити подальше ортодонтичне лікування, належать наступні:

  • виявлення прихованих патологій зубощелепної системи. Для цього серед іншого сьогодні використовується спеціальне програмне забезпечення (в тому числі програми штучного інтелекту). Якщо виявлено карієс або запальні процеси, то попередньо потрібно буде пройти терапевтичне лікування;
  • оцінка оклюзії (змикання верхніх і нижніх зубів і співвідношення щелеп між собою);
  • стан СНЩС (скронево-нижньощелепного суглоба).

Під час другого візиту ортодонт погодить з вами майбутній план лікування. Сюди входить також фінансова складова й оформлення документів. Тоді ж буде визначена дата фіксації брекетів (або готовності індивідуальних кап — елайнерів).

Третій прийом

Це відвідування передбачає безпосередню фіксацію брекет-системи. За протоколом ортодонтичного лікування спочатку брекети ставлять тільки на верхню щелепу. Наш лікар розповість про те, які відчуття під час звикання можливі, що є нормою, а що — привід звернутися до лікаря. Також ви дізнаєтеся про всі правила догляду за ротовою порожниною та зубами.

Четвертий візит

Приблизно через місяць ви знову відвідаєте нашого ортодонта, щоб зафіксувати брекети на нижній щелепі та скорегувати верхню конструкцію.

Згодом потрібно буде приблизно раз у 3 тижні відвідувати ортодонта. Він буде коригувати апарати, міняти лігатури, оцінювати хід лікування і т.д.

Подібна послідовність дій є всесвітньою практикою та запорукою отримання здорової й естетичної посмішки.